каза се много трудна, да не кажа непосилна задача да опиша какво представляват турнетата ни. Идеята ми беше да постигна в едно такова описание баланса между плюсовете и минусите на тази част от работата ни, но колкото повече се замислях, виждах абсурдността на замисъла и трудността на задачата, която си бях поставил. Като на всичкото отгоре написанато не трябва да изглежда като оплакване или жалване, защото, няма какво да се лъжем, турнетата са това, на което разчитаме за попълване на финансовите "ями" в личните си бюджети, и колкото и тежки и неприятни да са, ушите ни стават на "фунии", ако чуят дума, започваща с "Т".
На моите близки им трябваха години, за да разберат, че турнето не е екскурзия, да не говоря за познатите си, които винаги казват "Блазе ти!" или "Е, вие не се спряхте!". Какво остава за някой съвсем страничен, незапознат с "материята" човек - гледайки снимките от турнета, той наистина би останал с впечатление, че сме на екскурзия и не правим нищо повече от това да ядем, пием и да разглеждаме забележителности.
Със същия успех би могло да се каже за някой, който е минал покрай стадион, че е гледал мача.
Основание най-накрая да седна и да напиша тези редове, без да навлизам в излишни подробности, е една статия, която излезе във в-к "Сега" на 01.11.2004 г. Озаглавена е "За мизерията на един музикант" и е написана от Деси Тодорова.
В допълнение към статията бих искал да кажа още:
"За мизерията на един музикант" |